24 квітня 2025 року відбулась презентація енергетичного планування Іванівської громади Чернігівської області на період до 2030 року для сталого енергетичного розвитку.
Близько півроку тому команда Ukraine Support Team (UST) спільно з експертами Центру енергетичної безпеки України розпочала проект з розробки Енергетичного планування на період до 2030 року для Іванівської громади. Для визначення цілей та поточної оцінки енергетичного розвитку громади було здійснено збір, обробку та аналіз енергетичних даних, на основі якого нашими експертами було визначено заходи та цілі, які дозволять покращити енергетичний потенціал громади.
Процес підготовки енергетичного планування був доволі складний, через складнощі з доступом до енергетичних даних та тим фактом, що Іванівська громада перебувала 25 днів під російською окупацією. Під час презентації Ольга Бабій підкреслила унікальність проєкту, так як всю інформацію відтворювали фактично з нуля, тому що переважна кількість документації, необхідної для підготовки МЕП-у була знищена під час бойових дій та окупації в 2022 році. Попри це, нашій команді вдалося відновити аналітику та сформувати енергетичне планування громади, напрацювати комплексну аналітику та розробити проектні рекомендації.
Важливість енергетичного планування для громади відмітила також Голова Іванівської громади Олена Швидка під час висловлення подяки команді UST за сприяння в підвищенні енергоефективності на місцях та практичну консультаційну допомогу, яку надавала команда громаді під час реалізації проекту.
“Ми розуміємо, наскільки непросто громадам втілювати ті рішення, що ухвалюються на центральному рівні. Саме тому наша команда допомагає розробляти конкретні плани дій, адаптовані до реального стану справ у громадах”, — зазначила Олена Колтик, під час презентації.
Ключовим моментом презентації став огляд 23 проектів запропонованих для підвищення енергоефективності громади, що допоможе скоротити споживання енергоресурсів на 412 МВт*год. Особливу увагу було приділено модернізації системи опалення, термомодернізації будівель та впровадженню проектів ВДЕ.
Під час презентації Тамара Буренко наголосила, “Наша головна мета — поступове, але стабільне скорочення споживання енергоресурсів. Вже сьогодні кожна громада має готуватися до затвердження свого МЕП-у до листопада 2025 року”.
Важливо зазначити, що підготовлений нами звіт має стати основою для розроблення та затвердження місцевого енергетичного плану Іванівської громади.
Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
More datails: UST